چگونه در سایت برای دانلود فایل بگذاریم؟

در صفحه اول مدیریت بر روی آیکون مدیریت فایل ها کلیک می کنیم و وارد صفحه "گروه فایل های سایت" می شویم. در این صفحه برای فایل های دانلود گروه بندی به وجود می آوریم. بعنوان مثال می خواهمی صفحه ای در سایت خود برا ی دانلود کتاب های الکترونیک داشته باشیم.

برای این کار یک گروه فایل جدید ایجاد می نماییم. د رقمست نام گروه فایل، " کتاب های الکترونیک" را وارد می نماییم و دکمه ذخیره را کلیک می کنیم. حال گروه فایل جدید در گروه فایل های سایت اضافه شده ا ست. در ردیف گروه فایل " کتابهای الکترونیک" بر روی آیکون " فایل های گروه فایل " کلیک می کنیم و و وارد صفحه فایل های می شویم. در صفحه جدید فایل های مربوط به کتاب های الکترونیک را آپلود می نماییم. بعنوان مثال فایل " کتاب آموزش طراحی وب" را در قسمت نام فال نوشته و در قسمت فایل، فایل zip  شده را از سیستم خود انتخاب می نماییم و دکمه ذخیره را کلیک می کنیم. فایل آپلود شده و در قسمت پایین صفحه نمایش داده می شود.
در ردیف هر فایل آپلود شده یک آدرس فایل وجود دارد این آدرس را در Notepad  کپی می نماییم. حال به صحفه اول مدیریت رفته و بر روی آیکون "مدیریت صفحات" کلیک می کنیم. و وارد صفحه "صفحات سایت" می شویم. بر روی لینک "صفحه جدید" در بالای صفحه سایت کلیک کرده و وارد صفحه "صفحه جدید" می شویم. یک صفحه جدید با نام "دانلد کتاب های الکترونیک می سازیم. در قسمت محتویات صفحه متن "دانلود کتاب آموزش طراحی" را می نویسیم. بر روی عبارت کلیک می کنیم تا انتخاب شود. بر روی آیکون "Insert/Edit link” در قسمت بالای ادیتور کلیک می کنیم یک پنجره به نام "لینک" باز می شود، در این صفحه در قسمت URL  آدرس فایل را که در Notepad  کپی کرده بودیم، کپی می کنیم و دکمه OK  را کیلک می نماییم. سایر قسمت های صفحه جدید را کامل نموده و صفحه را ذخیره می نماییم. اکنون در صورتیکه کاربر در صفحه ایجاد شده در سایت بر روی لینک "دانلود کتاب آموزش طراحی وب" کلیک کند، می تواند فایل را دریافت نماید.
بازدید: 13205